Kategorie

Informace

Slevy

Dodavatelé

Žádný dodavatel

TOPlist

Klimatizace

Zabýváme se prodejem a montáží všech typů a druhů klimatizačních jednotek pro domácnosti, kanceláře, výrobní úseky, úřady, ordinace a veřejné kulturně společenské prostory.

                    

Klimatizační jednotky se používají nejen na chlazení, ale i pro vytápění objektů. Všechny klimatizace jsou zaroveň tepelná čerpadla vzduch - vzduch, neboť dosáhnou svého výkonu při třetinovém příkonu. Kompletní klimatizace je sestava, která obsahuje venkovní jednotku a jednu nebo více vnitřních jednotek.

Můžeme Vám nabídnout klimatizace těchto značek: ACOND, SINCLAIR, DAIKIN, FUJITSU, REMKO, AIRWELL, LG, PANASONIC, TOSHIBA, FUJI a dle poptávky i další.

Nejdůležitější je o klimatizacích přemýšlet již při přípravách stavby nebo rekonstrukce, aby se počítalo s případnými rozvody a nemusely se později vést po fasádě nebo jinak nerušily vzhled objektu.

 

Základní otázky při výběru klimatizací:

- které prostory chci chladit nebo vytápět

- jaký typ a množství jednotek je pro mně nejvhodnější

- jaké bude nejvhodnější umístění venkovní jednotky

Druhy klimatizačních jednotek

Nástěnné

Je to nejpoužívanější typ vnitřních jednotek. Montují se na stěnu několik centimetrů pod strop. V nabídce je několik designových a výkonostních typů a také druhy jednotek OF-ON, Invertery a jednotky pro rychlou hobby instalaci.

Podstropní - parapetní

Tento typ jednotek se umisťuje horizontálně pod strop, nebo vertikálně pod okno či jinde ve spodní části stěny. Často se používají v prodejnách potravin, masnách atd.

Kazetové

Kazetové jednotky se montují do snížených podhledů a jejich hlavní výhodou je citlivé zakomponování do interiéru, všechny vnitřní rozvody jsou skryty a vzduch proudí do čtyř směrů. Nevýhodou je jejich vyšší pořizovací cena.

Parapetní

Tyto jednotky se umísťují pod parapety a suplují funkci radiátorů s tím rozdílem, že v případě potřeby chladí. Většinou se používají v multisestavách s jinými jednotkami.

Kanálové

Tyto jednotky se používají v objektech, kde je řešena kompletní kanálová vzduchotechnika nebo rekuperace. V tomto případě jsou jednotky zcela schovány.

Mobilní klimatizace

Tyto klimatizace se používají jako dočasná alternativa chlazení. Jednotka je pouze jedna a musí se řešit odvod teplého vzduchu rourou. Výhodou je minimální montáž, nevýhodou vyšší spotřeba a nižší účinnost

Okenní klimatizace

Tato varianta je také tzv. 2v1, kde jedna strana je vnitřní jednotka, druhá vnější, umístěná v okně či jiném výklenku tak, aby každá strana fungovala na svém místě. Výhodou je snadná montáž, nevýhodou špatná variabilita, větší míra hluku a také nižší účinnost oproti klasickým jednotkám.

 CO JE MULTISPLIT?

Jestliže je v objektu zapotřebí více než jedna vnitřní jednotka, řeší se to tzv. Multi Split systémem.To znamená, že k jedné venkovní jednotce jsou připojeny 2 - 4 (někdy i více) vnitřní jednotky. Tyto jednotky mohou být stejného nebo různého typu a každá může mít jiný výkon. Po výběru vnitřních jednotek se dle daných tabulek vybere venkovní jednotka.